Schoof, Zolder en Deel – Huissen

Groot onderhoud

In de straten Schoof, Zolder en Deel in Huissen zijn 41 huurwoningen toe aan groot onderhoud. Ook willen we de woningen energiezuiniger maken zodat de bewoners er weer lange tijd fijn kunnen wonen.

In 2023 en 2024 hebben we daarom verschillende onderzoeken gedaan. Denk aan onderzoek naar planten en dieren, bouwtechniek, scheuren in het metselwerk en asbest. We gingen toen ook in gesprek met de huurders: hoe ervaren zij de woning én wat kan er beter?

Wat gaan we doen?

Inmiddels weten we welke werkzaamheden nodig zijn. Ook hebben we de kosten en technische gevolgen goed bekeken. Een kleine greep uit de werkzaamheden:

  • isoleren;
  • asbestsanering;
  • pui woonkamer en voordeur vervangen;
  • schilderwerk;
  • gevels verbeteren;
  • dakpannen vervangen;
  • goten vergroten en regenpijp vervangen;
  • gevelbekleding vervangen;
  • plaatsen HR++ glas;
  • vernieuwen dakbedekking woning en schuur. Op de schuur komt een groen dak;
  • waterkraan in de achtergevel;
  • aansluiting maken voor inductie koken;
  • plaatsen van 4 zonnepanelen en maken van een extra groep in de meterkast hiervoor.

Door al deze verbeteringen zijn de woningen straks klaar voor de toekomst. Naast goed voor het milieu (want minder CO2 uitstoot), krijgen de bewoners meer wooncomfort. Bovendien gaat de energierekening naar beneden. Tijdens de werkzaamheden kunnen de bewoners in hun woning blijven wonen.

Akkoord van huurders gevraagd

Deze plannen lieten we begin 2025 aan de huurders zien. We vroegen hen om in te stemmen met de werkzaamheden. Bij 70% gaan de werkzaamheden door. Inmiddels heeft al bijna 90% van de bewoners heeft akkoord gegeven. Dat betekent dat we door kunnen. We starten eind dit jaar.

Planning (onder voorbehoud)

  • 13 september organiseren we een opruimdag in de wijk;
  • in november 2025 start Plegt-Vos met de werkzaamheden;
  • we denken 6 maanden nodig te hebben voor alle werkzaamheden.

Lees ook